Nezaradené

Hľadám opravára

Pred istým časom som prerábala kompletne celý byt. Zaplatila som nemalé finančné prostriedky. Byt bol podľa mojich predstáv a ja som si ho užívala. S radosťou so sa vždy ponáhľala do môjho krásneho bytu. Môj byt je ale v bytovom komplexe. Jedného krásneho dňa som po príchode z práce zistila, že susedia bývajúci nado mnou prerábajú byt.

kladivo

Obrnila som sa trpezlivosťou a zhovievavo som počúvala nekončiace vŕtanie, búchanie, šúchanie aj hlasnú vravu .Vravela som si- veď aj ja som prerábala- aj ja som teda niekoho určite rušila. Prerábala som v súlade so stavebným povolení a s písomným súhlasom na vykonávanie prác. Všetkých susedov som informovala, že v čase od 9.00 do 15,30 bude zvýšený  hluk. Samozrejme, že iba v pracovných dňoch.

Naivná a hlúpa som čakala rovnaký postup. Keď však buchot neustával ani po 19,00 začalo to byť nepríjemné. Pozrela som sa na nástenku nášho bytového komplexu a hľadala som informáciu do kedy tento nepríjemný stav bude trvať. Na moje ohromné prekvapenie tam bo časový úsek pol roka. Pot ma oblial, musela som predychávať.

Nevracala som sa už s radosťou do môjho pekného a predtým aj pokojného bytu. Jedného večera, keď moje unavené nohy vkročili do bytu som zrazu niečo zbadala . Hneď pri vstupe do bytu bola na zemi omietka zo stropu. Susedia zrejme tak búchali, že to moja nová stropná omietka nevydržala.

řemeslníci

Hľadala som murára!
U susedov nikto neotváral. Obtelefonovala som celú rodinu s otázkou kto mi to vie opraviť. Po pol hodine som dostala kontakt na murára. Fajn- zavolala som mu. Najprv mi ponúkol termín o pol roka ,ale keď zistil, že sa nejedná o veľký kšeft –zvesil mi telefón.

Po niekoľkých dňoch som našla jedného dôchodcu, ktorý mi to prišiel opraviť. Vydýchla som si ale len naozaj na chvíľu, iba do momentu, kým som nevstúpila do kuchyne a tam na strope na mňa civel veľký  „ flek“ od vody.
Hľadám maliara!