Auto

Proteínové jedlá sú vhodné aj pre tých, ktorí nechudnú

Už dlhé roky sa zaujímam o všetko, čo súvisí so zdravou výživou. Keď si hľadáte informácie o tomto obore, nie je šanca, aby ste nenarazili aj na rôzne moderné diéty a spôsoby chudnutia. Jednou takouto formou, ktorá je dnes zjavne extrémne v kurze, je bielkovinová diéta. ja našťastie nepatrím k ľuďom, ktorí potrebujú chudnúť, takže som si o tomto spôsobe chudnutia vždy len čítala, a to so zvedavosti. Môj osobný názor je asi taký, že keď to človek potrebuje, tak mu bielkovinová asi môže pomôcť. Jej základom sú proteínové jedlá, ktoré sú v prášku.Jogurt s ovocím v sklenenom pohári a orechy.jpg

K týmto pokrmom som sa dostala aj ja, no z úplne iného dôvodu, ako je chudnutie. Prednedávnom som mala problémy so zubami. Prvé dni po zákroku, ktorý mi musel byť urobený, som nemohla nič jesť, teda nič tuhé. Vtedy som si spomenula na články o bielkovinovej diéte a o proteínových jedlách v prášku.
Hneď som začala googliť a objednala si zopár balíčkov. Vďaka bohu za rýchlosť doručenia! Jedným z pokrmov bolo proteínové parfait, ktoré bolo na moje prekvapenie veľmi chutné. Okrem tohto pokrmu som si objednala aj nejaké polievky a proteínové prášky do smoothie.
Tieto jedlá mi tak zachutili, že som si ich ešte doobjednala. Využívam ich vtedy, keď počas dňa nestíham jesť, som hladná a nechcem do seba pchať niečo nedravé.
Ono sa to nezdá, no jedno takéto vrecúško vás zasýti na dlhé hodiny. V podstate ide o čisté bielkoviny, takže je to logické.Pohár s mliekom, do ktorého padá bobuľové ovocie.jpg

Čo vám chcem týmito riadkami povedať? To, že proteínové jedlá vám pomôžu v období rekonvalescencie, keď nemôžete jesť normálne jedlo, no na druhej strane musíte do žalúdku niečo dostať a taktiež vtedy, keď na jedenie nemáte čas. Verte, že toto sáčkové jedlo je nepochybne zdravšie ako napríklad sáčková polievka. V podstate do seba dostávate čisté proteíny obohatené o vitamíny a nejaké tie stopové prvky, takže si nimi nemáte ako uškodiť.