Auto

Strieborná retiazka u mužov? Samozrejme!

Možno si myslíte, že šperky sú vo všeobecnosti ženským doplnkom. Respektíve obľúbeným ženským doplnkom. V skutočnosti ale niektoré typy šperkov ukážu dobre aj na mužoch a sú populárne aj u drsnejšieho pohlavia. Ideálnou ukážkou sú strieborne retiazky Gameon, ktoré sa delia na kategóriu pre dámy a pre pánov. V oboch prípadoch sa preto dá vybrať štýlový doplnok, s ktorým sa dá zvýrazniť imidž a bude vám sympatický.

strieborná retiazka

Práve strieborná retiazka je prvok, ktorý sa ako šperk a imidžový doplnok preukázal ako štýlová voľba takisto u pánov. A to aj v situáciách, čo si vyžadujú elegantný „dress code“, ak vravíme napríklad o obchodnom, kariérnom, alebo významnejšom spoločenskom stretnutí.

  • V neposlednom rade však od srdca darovaná retiazka môže mať aj sentimentálnu hodnotu a môže sa nosiť ako súčasť bežného outfitu.

Vravíme tak o možnosti vylepšiť svoj vlastný oufit, no takisto o overenom tipe, ako pre niekoho blízkeho vybrať vhodný darček.

  • Darček so sentimentálnou hodnotou a zároveň reálnym použitím.

retiazka, striebro

Ak sa pozrieme na nosenie šperkov u žien a mužov, v prvom prípade ide o pomerne bežnú záležitosť. V druhom prípade si však nosenie retiazky spájame hlavne so sebavedomím alebo s mužmi, ktorí dbajú na svoj štýl. A treba dodať, že práve tento doplnok dokáže celkový štýl výrazným spôsobom doladiť.

Menej je niekedy viac

Aj pri nosení pánskych šperkov existuje určitý kódex a estetické pravidlá, ktoré je vo vlastnom záujme vhodné dodržiavať. Je rozdiel medzi tým, koľko takýchto doplnkov nosíte. Ak sa nimi „ovešáte“ z každej strany, väčšinou to pôsobí skôr komicky až nevkusne. Naopak zvoliť možno jeden, avšak solídny prvok (napr. striebornú retiazku) z vás dokáže urobiť správneho elegána.

  • Najmä keď vravíme o voľbách medzi materiálmi, akými sú striebro, zlato, alebo platina, vravíme o štýle, čo je špecifický pre formálnejšie stretnutia.