Nezaradené

Ako sa nezblázniť doma bez práce?

Myslím, že každý človek z nás všetkých si zaslúži chvíľu pokoja doma, nejaký oddych a relaxáciu. Nie je na tom nič nezvyčajné, že po tom túžite tiež. Je to prirodzené. No môže nastať situácia, že ste doma ostali nedobrovoľne. Vyhodili vás. Uvedieme si teda takú modelovú situáciu.
Spočiatku je to smutné, že vás vyhodili. No potom na tom začnete hľadať výhody, že si konečne oddýchnete, zrelaxujete a načerpáte nové sily. Poriadne vyupratujete byt a začnete si hľadať novú a lepšiu prácu. A možno nie, užijete si pol ročné dávky v nezamestnanosti, veď nech niečo z toho predsa len máte.

práce

Pol roka voľna.

Ako ho prežiť v zdraví? Spočiatku sa vám to bude zdať skvelé, že nemáte žiadne povinnosti, chodia vám peniaze, vy si v pohodlí lebedíte doma. Ale po nejakých maximálne dvoch mesiacoch nastane zlom. Čo robiť vtedy, aby ste sa doma nezbláznili? Samozrejme, zlom nastane vtedy, ak ste typ človeka, ktorý potrebuje socializáciu a vlastnou rukou nejako pomôcť tomuto svetu. Nie istý typ žien, ktoré vyciciavajú mužov…

Keď u vás už nastal daný zlom, tak sa sústreďte na seba. Je pravda, že človek doma spraví oveľa menej, ak je celý deň doma ako keby bol doma iba po robote. Prečo? No pretože, všetko odkladá na neskôr. Myslí si, že má stále čas, však je stále doma. Preto si treba naplánovať deň. Začnite cvičiť, zlepšujte sa v jazykových schopnostiach, prečítajte si konečne tú knihu, ktorú máte rozčítanú už niekoľko rokov. Proste treba si aj naďalej užívať ten čas, ktorý máte len pre seba. Ak ste deprimovaná, že ste stále sama, treba si vyjsť s kamoškami von na kávu, zacvičiť si s nimi alebo zabehať. Treba si to užiť, keď ste už doma. Možno sa vám takáto príležitosť naskytne už len na dôchodku. Preto naozaj treba žiť, aj keď ste doma..

žádost

Akákoľvek aktivita, ktorá bude robená je vítaná, pretože vám zabráni tomu, aby ste sa doma zbláznili.