Auto

Bez kamery ani krok

Nanešťastie žijeme v dobe kedy slovo nič neznamená a preto je lepšie sa spoľahnúť na techniku. To platí najme pri autonehodách. Hoci sa niekedy môže jednať iba o obyčajný škrabanec, nie každý je ochotný si chybu uznať. Ba čo viac, radšej obviní vás a to napriek tomu že sa to celé uhradí z PZP. Dnes si preto čo to povieme o predných auto-kamerách, ktoré v prípade nečakanej udalosti ocení nie jeden vodič. Ich cena začína na zhruba 20€ a môže sa vyšplhať aj na niekoľko stoviek eúr. No to už záleží od vás na čo máte a za čo ste si ochotný priplatiť.V centre mesta.jpg
 
Zobrazenie a nočný režim
Na to aby sme vedeli niečo v prípade nehody preukázať je potrebné aby mala auto-kamera aj postačujúce rozlíšenie. Nikoho dnes neoslníte videom z cesty v rozlíšení štvorec krát štvorec. Preto je jasné že nič iné ako Full HD rozlíšenie nepripadá v úvahu.
Ak radi, alebo často jazdíte v noci nezabúdajte na to aby kamera obsahovala nočný režim. V podstate sa jedná o modul osvetlenia detailov za tmy. No a  na detailoch záleží.
 
 
Veľkosť zariadenia
Na veľkosti záleží. A pri kamerách to platí tiež. Niekomu môže pri ceste vadiť aj obyčajný osviežovač vzduchu. A tak si predstavte že by ste ta čelnom skle mali ešte aj kameru. Niekedy je preto menej viac.
 
Displej
Možno si teraz poviete že vám bude stačiť mať tlačidlá na vypnutie a zapnutie. No verte že časom zistíte že ak by ste mali aj displej. Ušetríte si kopu starostí. A preto kúpte raz a poriadne, ako potom kupovať nové zariadenie. Časom uvidíte že sa jednalo o správne rozhodnutie.
 
Úložný priestor
Úložný priestor v samotnej kamere rolu až tak nehrá. Všetky záznamy sú totiž uložené na pamäťovú kartu. A preto sa v tomto prípade sústreďte na kúpu takzvanej rýchlej pamäťovej karty aby sa stihol záznam v potrebnej kvalite uložiť.  
 
GPS a detekcia pohybu
 
Keď sa rozhodnete pre drahší model, rozhodne by mal obsahovať GPS modul. Nie je to síce povinná výbava každej kamery, no v prípade firemných aut je na nezaplatenie. Ďalším pomocníkom je detekcia pohybu. Tá sa vám pridá najme na parkovisku kedy do vás niekto narazí, prípadne niekto prejde pred kamerou vášho auta. A tak v prípade že aj nezachytí danú udalosť, máte aspoň prehľad keby k nej došlo a je tak ľahšie vypátrať vinníka.
 Autonehoda, totálna škoda.jpg
Vlastná batéria 
 
Každá auto-kamera by mala byť schopná fungovať niekoľko minút iba z vlastnej batérie. A to najme pre prípad že je potrebné aby fungovala napríklad vyššie spomenutá detekcia pohybu. A to by v prípade že máte model ktorý nemá vlastnú batériu nebolo pri vypnutom motore možné.
 
 
Automatické zapnutie
 
Možno sa to na prvý pohľad zdá ako banalita. No zakaždým keď sadnete do auto myslieť na to že nesmiete zabudnúť zapnúť ešte aj kameru je postupom času natoľko otravné že väčšina vodičov je ju ani nezapína. A tak dbajte pri kúpe aj na túto funkciu a ušetríte si tak kopu nervov.