Nezaradené

Cíťte sa doma bezpečne

Bohužiaľ žijeme v dobe kedy nám na ulici hrozia rôzne nebezpečné situácie. Zlodeji striehnu na každom kroku a my sme preto v neustálom strehu. Existuje však miesto, kde by ste sa mali cítiť bezpečne. Je ním váš domov. Obyčajné dvere s klasickým zámkom vie každý zlodej prekonať za sekundu. Preto by ste mali porozmýšľať nad kúpou bezpečnostných dverí. Ak k dverám pridáte vhodné osvetlenie, nemusíte sa báť žiadneho zlodeja.

dveře

Veľa ľudí najskôr vyberá podľa dizajnu, ale pri výbere bezpečných dverí je dôležitá ich trieda bezpečnosti. Tento parameter vyjadruje čas, ktorý by bol potrebný na prekonanie prekážky t.j. vašich dverí. Certifikované bezpečnostné dvere bývajú skúšané v štátnom úrade a tak si môžete byť istý ich kvalitou. Preto by ste pri kúpe mali uvažovať nad triedou bezpečnosti minimálne tri, trieda štyri vám už zaručí naozaj vysokú ochranu. Ešte vyššie triedy sa využívajú hlavne na miestach, kde je potrebná veľmi vysoká bezpečnosť, napríklad v bankách. Pri výbere sa sústreďte aj na prah a zárubne, ktoré vedia zvýšiť stupeň ochrany. Pri kvalitných dverách musíte rátať s cenou minimálne 1000 €.

fasáda

Samozrejme, že pri dverách nejde len o to, že očakávame zlodejov. Sústreďte sa aj na ďalšie vlastnosti. Napríklad odolnosť proti požiaru, alebo priepustnosť hluku z vonkajšieho priestoru. Iste to poznáte hlavne v panelových domoch, neustále búchanie dverí susedov, výťah, deti behajúce po schodisku. Ale aj v rodinných domoch vás môžu dvere uchrániť pred zvukom motorových vozidiel, ruchu na ulici, alebo brechotu psov. Nezabúdajte na tepelné vlastnosti dverí. Teplo unikajúce cez ne môže znamenať útok na vašu peňaženku. V letnom období oceníte odolnosť voči slnku a na jar dažďu. V neposlednom rade si vyberáme aj vizuálne. Našťastie sa bezpečnostné dvere vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach a imitáciách materiálov. Pozor na služby firmy, ktoré vám dvere dodávajú. V cene by mal byť ich servis a pomoc pri zabuchnutí. My sme na tieto veci zabudli a otvorenie zabuchnutých dverí nás stálo nemalé peniaze.