Auto

Hliníkové dvere a kvality hliníka

Ešte stále ich považujeme za niečo nadčasové a hliníkové dvere cena LMmont možno považujeme za luxus, ktorý nepotrebujeme, je ale vhodné zvážiť tie pozitívne stránky, ktoré prichádzajú práve s hliníkovými dverami. Tie sú mimochodom u slovenských spotrebiteľov stále populárnejšie. Prečo je tomu tak?

Aj v prípade dverí platí, že každý typ má svoje špecifické vlastnosti, nejaké plusy oproti iným alternatívam. Pochopiteľne, aj hliníkové prevedenie má svoje kvality a originálne stránky:

Hliník je univerzálny materiál a v stavebníctve (aj u spotrebiteľov) obľúbený hlavne vďaka tomu, že je silný aj napriek štíhlemu dizajnu, prečo sa napríklad používa aj pri zhotovovaní veľkých okien na mieru, kde sa používajú nadrozmerné sklenené výplne a napriek tomu svojimi rozmermi nenápadný hliníkový rám. Aj napriek svojej nízkej hmotnosti je pevný a nosný, čo sú v stavebníctve jedinečné vlastnosti, zároveň však aj dôvod, prečo sú projekty vyrobené z tohto materiálu všeobecne drahšie. To ale neznamená, že by sa neoplatili, skôr naopak.

rodinný dom, pozemok

  • Hliníkové produkty poskytujú vysokú odolnosť a zvyčajne aj veľmi dlhú životnosť pri minimálne náročnej údržbe.

V prípade vstupných, vonkajších dverí musíme rátať aj s faktorom, akým sú klimatické podmienky, teda zmeny počasia a ich vplyv na trvácnosť dverí. A hliník si s týmito faktormi vie poradiť veľmi dobre, ide totiž o odolný materiál, ktorý spoľahlivo zvláda aj exteriérové podmienky. A toto je primárny dôvod, prečo nevyžaduje náročnú údržbu a dlho vydrží.

dvere, múr

Nie je to prírodný materiál. Nie je napríklad potrebné kvôli nemu pravidelne vyrúbavať lesy. Je to vo svojej podstate ekologické riešenie a navyše, keďže sa typy hliníkových dverí (a a okien) dlho „dožívajú“, nie je potrebné ich po pár rokoch zas vymieňať za nové. Že nejde o prírodný materiál so sebou prináša aj ďalšiu výhodu- hliníkové prevedenia sa dajú univerzálne prispôsobovať na mieru konkrétnym potrebám a prianiam zákazníka.