Auto

Led osvetlenie a jeho rôzne teploty svetla: Ako na nás pôsobia?

Svetlo je jednou zo základných a vlastne neodmysliteľných súčastí nášho života. Predstavte si, že žijete celý čas v tme alebo v tmavom prostredí, rozhodne by to neprinášalo benefity a o to viac by ste si vážili čo i len malý prienik jasného svetla. Každý asi vie, že vďaka nemu získame lepšiu viditeľnosť, v skutočnosti sa ale v nemalej miere podpisuje napríklad aj pod našu náladu či výkonnosť a psychický stav.

A práve z týchto dôvodov sa nespoliehame iba na denné, vonkajšie svetlo, ale takisto na svetelné produkty, s ktorými osvetľujeme časti svojich interiérov.

osvetlenie, luster

Áno, toto je skutočnosti jeden z dôležitých faktorov, ktoré sa popisujú pod našu duševnú (ne)pohodu, takisto pod to, do akej miery sme produktívni, či naopak do akej miery sa cítime komfortne a pohodlne. Ak napríklad máte problém vo svojich priestoroch pripraviť sa na odpočinok a následne bojujete zo zlým spánkom, alebo ak naopak nemáte dostatok síl a neviete podávať dostatočný pracovný či iný výkon, príčinou môžu byť práve svetlá a riešením ich správna voľba.

Led osvetlenie https://www.ledprodukt.sk/ vám umožňuje vyberať úsporné produkty s konkrétnou teplotou svetla, respektíve s konkrétnou „teplotou farby“, ktorá sa udáva v Kelvinoch.

lampa, žiarovka

Na výber sú riešenia, akým je napríklad teplé biele svetlo (3000 K), ktoré je asi najznámejšou voľbou, pretože žiarenie s odtieňom dožlta sa veľmi podobá tomu, aké produkovali klasické žiarovky.

S technológiou LED a jej ponukou sa ale viaže možnosť zvoliť tiež neutrálne svetlo– 5000 K, čo sú vlastne svetlené produkty, ktoré emitujú žiarenie čo najviac podobné „prírodnému“, dennému svetlu. Cítime sa teda pri ňom prirodzene fit, aj keď emituje v našich uzavretých priestoroch.

Pokiaľ to ale s náhradou prírodného svetla myslíte naozaj vážne a chcete dosiahnuť efekt, akým na náš psychický stav pôsobí žiarenie Slnka, údajne sa tomu najviac približuje studené biele svetlo – 6000 K s odtieňom domodra, ktoré vás najefektívnejším spôsobom dokáže udržať aktívnych (aj počas večerných hodín).