Auto

Led osvetlenie a jeho rôzne teploty svetla: Ako na nás pôsobia?

Svetlo je jednou zo základných a vlastne neodmysliteľných súčastí nášho života. Predstavte si, že žijete celý čas v tme alebo v tmavom prostredí, rozhodne by to neprinášalo benefity a o to viac by ste si vážili čo i len malý prienik jasného svetla. Každý asi vie, že vďaka nemu získame lepšiu viditeľnosť, v skutočnosti sa ale v nemalej miere podpisuje napríklad aj pod našu náladu či výkonnosť a psychický stav.

A práve z týchto dôvodov sa nespoliehame iba na denné, vonkajšie svetlo, ale takisto na svetelné produkty, s ktorými osvetľujeme časti svojich interiérov.

osvetlenie, luster

Áno, toto je skutočnosti jeden z dôležitých faktorov, ktoré sa popisujú pod našu duševnú (ne)pohodu, takisto pod to, do akej miery sme produktívni, či naopak do akej miery sa cítime komfortne a pohodlne. Ak napríklad máte problém vo svojich priestoroch pripraviť sa na odpočinok a následne bojujete zo zlým spánkom, alebo ak naopak nemáte dostatok síl a neviete podávať dostatočný pracovný či iný výkon, príčinou môžu byť práve svetlá a riešením ich správna voľba.

Led osvetlenie https://www.ledprodukt.sk/ vám umožňuje vyberať úsporné produkty s konkrétnou teplotou svetla, respektíve s konkrétnou „teplotou farby“, ktorá sa udáva v Kelvinoch.

lampa, žiarovka

Na výber sú riešenia, akým je napríklad teplé biele svetlo (3000 K), ktoré je asi najznámejšou voľbou, pretože žiarenie s odtieňom dožlta sa veľmi podobá tomu, aké produkovali klasické žiarovky.

S technológiou LED a jej ponukou sa ale viaže možnosť zvoliť tiež neutrálne svetlo– 5000 K, čo sú vlastne svetlené produkty, ktoré emitujú žiarenie čo najviac podobné „prírodnému“ , dennému svetlu. Cítime sa teda pri ňom prirodzene fit, aj keď emituje v našich uzavretých priestoroch.

Pokiaľ to ale s náhradou prírodného svetla myslíte naozaj vážne a chcete dosiahnuť efekt, akým na náš psychický stav pôsobí žiarenie Slnka, údajne sa tomu najviac približuje studené biele svetlo – 6000 K s odtieňom domodra, ktoré vás najefektívnejším spôsobom dokáže udržať aktívnych (aj počas večerných hodín).