Auto

Koníček, ktorý potrebujete

Často som myslela na to, že nech sa deje čokoľvek, každý človek by mal mať nejaký koníček. Proste nejaké hobby, ktoré ho bude napĺňať a z ktorého bude mať naozaj neuveriteľnú radosť. Je mi jasné, že niektoré veci sú oveľa ťažšie, ako tie, na ktoré by ste sa chceli alebo mali zamerať. Ale verte tomu, že dokážete pracovať na všetkom, pokiaľ to chcete vy sami. A keď to chcete vy sami, prečo by ste si nemohli nájsť poriadny koníček. Teraz sa na to pozrite reálne. Urobili ste poslednú dobu niečo preto, aby ste sa mohli baviť? Aby mohli veci ísť podľa predstáv a aby všetko fungovalo podľa vášho plánu? Ak nie, tak prečo to tak nespravíte?

naviják

Asi je jasné, že každý sa snaží pozerať na druhých, ale keď sa aspoň raz zameriate na seba, zistíte, že to nie je všetko také čierne, ako sa na prvý pohľad zdá. Všetko má svoj vlastný význam. A keď ho nájdete, budete spokojný. Ja som našla zmysel svojho života v rybárčení. Neviem si predstaviť lepšie strávený deň ako na rybách. Vždy som si zobrala navijak a udicu a utekala som do sveta, ako som to s obľubou vravela. Je to smiešne, lebo presne takéto veci by som chcela, aby robili aj moje deti. Ale verím tomu, že keď ich k tomu budem viesť, bude to všetko v poriadku.

prut

Keď deťom nájdete koníček, s ktorým budú spokojné, je jasné, že sa dokážu zabaviť aj celý deň. Musíte sa však zamerať na to, že nech sa deje čokoľvek, musíte myslieť hlavne na to, že všetko okolo vás tvoríte aj vy sami. Ale na druhej strane, prečo by ste sa mali zamerať na to, čo chcú vaše deti a nie na to, čo chcete skutočne vy? Môžete si byť istý, že nech sa deje čokoľvek, vaše deti budú vždy iba vaším obrazom. Čiže je to naozaj len na vás. Ale nebojte sa. Vy ste predsa niekto, kto sa na ne môže zamerať a vďaka komu budú šťastné. Ako ich rodičia ste si na istom. Môžete sa tešiť z toho, čo je okolo vás. A verte tomu, že budete šťastný.