Dom a byt

Kvety v byte majú svoje ukľudňujúce účinky

Prechádzka lesom môže byť príjemné vyventilovanie. Mali ste už aj vy taký pocit, že by ste si najradšej celý les zobrali domov? Pokúsiť sa o to môžete.

 

Kvety v byte majú svoje ukľudňujúce účinky

Ak ste si mysleli, že kvety nám len skrášľujú naše bývanie, ste na omyle. Tieto zelené rastliny majú svoje výhody o ktorých možno ani neviete. Obývačku možno považovať za miestnosť, kde trávime veľký podiel z času. Trávime tam voľné chvíle s rodinou, preto táto obývaná časť musí spĺňať kritériá vyhovujúce pre pokojný oddych. Kvety sú jeden z príkladov, ktoré môžu nabudiť u domáceho príjemnú atmosféru, ak by ste si chceli doma zadovážiť nejakú rastlinu nemusíte sa obávať, pretože ich kúpite za nízke dostupné ceny. Hovorí sa, že zelená farba má ukľudňujúce účinky. Pomocou rastlín dodáte svojmu bytu harmonický nádych.

succulents-2347550_1920

Je pravda, čo sa o rastlinách povráva?

Zdá sa že áno. Zeleň znižuje ľudský stres. Cirkuluje čistý vzduch. 

Ak ste vlastníkom živej zelene, nezabudnite na to, že sa o ne treba s láskou starať. Pretože aká energia vyžaruje od vás, takú vám spätne vráti rastlinka. Pohľad na umierajúcu rastlinu by bol určite negatívnym zážitkom.

windowsill-3565758_1920

Kam kvetinu umiestniť, aby nám prežila? V prvom rade by sme mali vedieť, že každá kvetinka má svoje nároky. Niektorej postačuje chladné prostredie iná neprežije bez nedostatku svetla a tepla. Čiže ak si rastlina vyžaduje teplejšie prostredie- dajte ju na parapetu okna, tam dostane všetko čo potrebuje. V opačnom prípade rastlinu umiestnite na miesto kde nepreniká svetlo. 
Zalievanie rastlín vodou je ďalší dôležitý proces. Samozrejme niektoré rastliny si nevyžadujú časté polievanie iné zase áno. Ak chcete, aby vaša rastlinka dostala nejaké živiny, kľudne ju v tom podporte kúpou. živín, ktoré ju obohatia a vy jej tak predĺžite životnosť. 

Skúsení zelenkári si môžu rastliny rozmnožiť presádzaním, kedy korienky rozdvojíme alebo roztrojíme- podľa toho o koľko sa dajú znásobiť.

Ak ste si uvedomili, že potrebujete vo svojom domove trošku zmeny v tejto podobe, neváhajte to vyskúšať.