Nezaradené

Majte krásne vlasy i počas zimy!

Vlasy, koruna krásy hovorí jedno porekadlo. V zime sú však namáhané chladným počasím, vetrom, snehom, dažďom, zimnými čiapkami i suchým vzduchom v prekúrených miestnostiach. Neprospieva im ani striedanie teplôt zo studeného počasia vonku po teplo v budovách. Ako si teda udržať krásnu hrivu i v zime?

fénování

 1. Vlasy v zime potrebujú výživu i zvnútra. Najlepšími pomocníkmi sú zinok, selén, biotín a vitamíny skupiny B.
 2. V zime zvýšte i príjem vitamínu D, ktorý nám v zime prirodzene chýba pretože sa získava zo slnečného žiarenia ktoré nie je v zime tak veľa ako v lete keďže dni sa skracujú.
 3. Selén získate v morských plodov, rýb i vajíčok. Zaraďte ich preto do svojho jedálnička.
 4. V prípade že Vám vypadávajú vlasy, skúste mesiac používať šampón proti vypadávaniu vlasov a uvidíte výsledky. Odporúčame tie s obsahom chinínu.
 5. Takisto tabletky proti vypadávaniu vlasov podporia účinok šampónu, pretože výživa vlasov musí pochádzať aj zo stravy.
 6. Používajte hrebeň s prírodnými štetinami, je k vlasom šetrnejší a nespôsobuje ich lámanie ako plastové hrebene.
 7. Po každom umytí aplikujte kondicionér. V zime sú vlasy suché práve pre prehriate miestnosti. Kondicionérom zabezpečíte ich lesk i ľahšie rozčesávanie.

vlasy

 1. Na podporu rastu vlasov sú ideálne šampóny s obsahom kapsaicínu.
 2. Snažte sa v tomto období nezaťažovať vlasy tužidlami a lakmi na vlasy. Takisto obmedzte tepelnú úpravu žehličkami, kulmami a fénom.
 3. Najlepšie je nechať vlasy prirodzene vyschnúť pretože fénovanie ich vysúša. Nesušte ich ani uterákom, vtedy sa vlasy lámu a narúša sa ich krehká štruktúra. Zabaľte ich do uteráku a nechajte voľne vyschnúť.
 4. Proti krepovateniu poslúžia oleje ktoré ich a vlasy budú pružnejšie. V zime je najdôležitejšia hydratácia.
 5. Raz za týždeň si doprajte masku ktorá Vám dodá potrebné živiny a vitamíny. Stačí trochu starostlivosti a nadobudnete znovu krásne vlasy.