Auto

Matrac, čo si pamätá

Pamäťové matrace majú svoju vlastnú hlavu? Ale nie na to, čo sa na nich dialo. O to sa báť nemusíte. Nie je v nich žiadny zaznamenávač udalostí, čo sa na nich deje. Funguje úplne na inom princípe a tento princíp je aj užitočný. Čo by sme mali z toho, keby si náš matrac pamätal, čo sa na ňom dialo? Jedine, ak to máme len zriedka, tak by bolo fajn pripomenúť si, kedy to bolo naposledy. Ale to je akurát tak všetko.

bed-1839564_1920

Pamäťové matrace fungujú na takom princípe, že kopírujú presne tvar tela danej osoby, ktorá na ňom leží. Prispôsobia sa mu. Prispôsobuje sa aj teplote a aj telesnej hmotnosti osoby ležiacej na matraci. Tým pádom, že to vedia perfektne skopírovať, tak účinne podporujú naše vlastné telo, jeho tvary a hlavne našu chrbticu, aby bola v poriadku. To je predsa dosť dôležitý orgán, ktorý si musíme chrániť ako oko v hlave. Ľahneme si a pamäťová pena sa prispôsobí nám. Potom, keď sa zodvihneme, tak sa matrac vráti do svojej pôvodnej pozície. Tým pádom na jeden matrac môžete líhať viacerí a nevyleží sa iba jedným spôsobom podľa preferencií a zvykov jedného človeka. Nevyleží sa. Vždy sa vracia do svojej pôvodnej polohy, tým pádom nikdy nebudete ležať v jame alebo na kopci ako to zvyknú robiť iné matrace po istom čase používania.

bed-dolls-1124226_1920

Chrbtica nám vytvára oporu celý náš život. Keď sa naskytnú nejaké problémy s chrbticou, tak sa v prvom rade skúma, že ležíme na kvalitnom matraci. Práve ten môže narobiť nenapraviteľné škody v držaní tela a poškodení chrbtice. Nie je jedno do čoho si líhate. Malo by vám na tom záležať a mali by ste na to dostatočne dbať. A nielen vo vašom prípade, ale aj v prípade vašich detí a ratolestí. Ich chrbtice sa ešte len vyvíjajú, takže treba si dávať pozor, aby ste im zabezpečili dostatočný a kvalitný vývin a vývoj. Záleží na tom. Neberte to na ľahkú váhu, môže sa vám to vypomstiť.