Auto

Menič napätia

Žijeme v dobe, kedy sa naozaj veľká súčasť našich životov odohráva práve na cestách. Mnohí sa šoférovaním aj živia, a preto je dôležité si jazdu autom spríjemniť čo najviac, ako sa dá. Okrem ubolených chrbtov či nudy sa určite veľa z vás stretlo práve s problémom, kedy ste v aute potrebovali zástrčku. Najčastejšie ide o nabitie mobilu, ktoré práve potrebujete, no na dlhých cestách je výborný aj pohár teplej kávy priamo z rýchlovarnej kanvice. Chceli by ste ísť kempovať a potrebujete si so sebou vziať aj prenosný elektrický sporák, no neviete kde ho zapojiť? Potrebujete sa pred stretnutím očesať, kulmovať si vlasy a podobne? Žiaden problém.

AUPR01850

Toto všetko sa dá vyriešiť jednoducho a bezpečne. Stačí, ak si zabezpečíte menič napätia, ktorý dokáže premeniť palubné napätie na to, aké sa nachádza v zástrčke. Z 12 voltov sa vám teda stane 230 voltov. Ak šoférujete dodávku či nákladné auto, vaše palubné napätie je 24 voltov, ktoré menič premení. Na výber máte tiež z dvoch druhov výkonov. Ak si menič kupujete na jednoduché nabíjania telefónu či tabletu, stačí vám menič s výkonom 100 Wattov. Ak sa ale chystáte kempovať, kde budete potrebovať zapojiť fén, ohrievač či prenosný sporák, odporúčame vám menič s výkonom 200 Wattov. Pohybujú sa v cenovom rozpätí od 25 do asi 200 eur. Ak ste však len bežný užívateľ, bude vám stačiť aj lacnejší variant.

AUPR17274

Menič napätia má zakomponovanú aj ochranu pred skratom, tepelnú ochranu, ochranu proti preťaženiu a veľa ďalších. Preto je pomerne bezpečný, no pred jeho používaním by ste si mali prečítať návod a riadiť sa podľa neho.

Ešte stále váhate? Takýto prístroj vás dokáže ušetriť mnohým problémom a spríjemníte si život na cestách tak vy, ako aj vaši spolujazdci. Ak nejazdíte sám. Nechajte sa presvedčiť sami a uvidíte, že kúpu meniča napätia nebudete ľutovať.