Auto

Priezračné sklo neuberie svetlo a nezmenší priestor

Trendy v bývaní sa storočiami menia, čo sa ľuďom páčilo pred mnohými rokmi, dnes už patrí minulosti. Moderný človek preferuje jednoduchosť a praktickosť zároveň, pretože to vystihuje aj náš spôsob života. To isté platí o materiáloch, ktoré nás obklopujú a ktoré si vyberáme. Sklo je žiadané v rôznych podobách, vyrábajú sa z neho okná, zasklené steny, úžitkové predmety, doplnky do domácnosti a podobne. Takisto dokáže plnohodnotne zastúpiť stavebné materiály ako je tehla či betón. Na výstavbu priečok v bytoch sa v mnohých prípadoch využíva sklo, pretože je nadčasové, moderné, esteticky zaujímavé a je oveľa ľahšie, no má ešte jednu výbornú vlastnosť, a tou je priepustnosť svetla, takže je vhodné aj do tmavších priestorov, ktoré nezmenší, ale naopak, opticky im pridá.

sprcha, kúpeľňa

Sklenené priečky a steny využívame ako deliace steny, ktoré majú funkciu priestor rozdeliť, ale neubrať mu svetlo či ho opticky nezmenšiť. Vyzerajú veľmi elegantne a štýlovo. Túto ich vlastnosť oceníme aj v prípade, že potrebujeme upraviť kúpeľňu a oddeliť sprchovací kút alebo vaňu od ostatnej časti miestnosti. Jednoduché sklenené zásteny sú fantastickým riešením, sprchovací kút zatraktívnia a celý priestor dostane nádych moderného interiéru. V súčasnosti sú moderné hlavne sprchovacie kúty takzvané walk-in, čo znamená, že nemajú dvere. Takisto sa obľube tešia aj jednoduché sprchovacie zásteny.

sklo, voda

Bezpečnosť zásteny je zaručená, pretože na jej výrobu sa používa bezpečnostné sklo. Dizajn zásteny je plne v rukách zákazníka, môže sa rozhodnúť pre číre sklo, matované, grafosklo alebo pieskované či farebné sklo. Výnimkou nie je ani sklenena zastena vlastný návrh zákazníka na grafickú úpravu povrchu sklenenej zásteny, podľa ktorého sa upraví. A práve nápady, ktoré majiteľ prenesie na túto súčasť zariadenia, dokáže v kúpeľni vytvoriť jedinečný a originálny interiérový prvok, ktorý bude prínosom pre celý priestor.