Nezaradené

Milujete nákupy? Nepresahuje to vaše hranice?

Takmer každá žena miluje nakupovanie. Nakupujeme oblečenie, kabelky, topánky ale aj bižutériu a mnoho vecí do domácnosti. Sme tým posadnuté. Milujeme len tak ísť s kamarátkou na kávu a potom na nákupy. Je to pre nás istá forma odreagovania sa. Aj vy tak milujete nákupy ? Nepresahuje to však vaše hranice?
Ako pri každej veci aj pri nakupovaní si treba určiť hranice. Každý z nás má istý mesačný rozpočet a pozná svoje výdavky ale aj príjmy. Ak nie tak je najvyšší čas to tak urobiť a pekne si jednotlivé položky rozpísať. Zoberte si papier a vypíšte si všetky vaše mesačné príjmy. Či už ide o vašu výplatu alebo nejaký zárobok pomimo práce. Všetko si zapíšte.

vánoce

Rovnako postupujte aj pri vašich výdavkoch, zapíšte si sumu, ktorú každý mesiac platíte za šeky, stravu alebo napríklad dopravu, či iné vaše výdavkové položky. Je potrebné napísať úplne všetko a nič nevynechať. Ak to máte odčítajte sumu výdavkov od príjmov, to čo vám ostane rozdeľte. Ako? No určitú časť si nechajte na sporenie a tú druhú môžete minúť.

Takto zistíte koľko môžete na vaše nákupy minúť a nestane sa, že prekročíte hranice. Budete mať istotu, že máte určitú rezervu. Nesmiete však minúť viac. Jednoducho si to nedovoľte. Povedzte si, že pri každom nákupe si kúpite iba jednu maximálne dve veci. Nech už ide o čokoľvek. Nie je to vôbec ťažké a uvidíte, že nakoniec sa potešíte koľko ste dokázali ušetriť.

výprodej

Je prirodzené, že sa radi pekne obliekame a kupujeme si oblečenie. Prináša nám to radosť, no je potrebné mať hranice. Keď je niečoho veľa prestáva vás to dokonca baviť. Neustále len nakupovať, to by nikoho dlho nebavilo. Ak si však kúpite niečo len občas budete mať z toho oveľa väčšiu radosť. Uvidíte, že je to tak stačí to len vyskúšať. Za pokus predsa nič nedáte a môžete si tak ušetriť množstvo peňazí, ktoré by ste inak len tak bez rozmyslenia minuli.