Nezaradené

Mužská neplodnosť

Príčiny vedúce k mužskej neplodnosti zahŕňajú vrodené chyby a genetické poruchy, anatomické a fyziologické zmeny v pohlavných orgánoch, poruchy hormonálneho stavu (ktoré môžu narušiť tvorbu normálnych, životaschopných a pohyblivých spermií), trauma pohlavných orgánov a panvových orgánov, chirurgická liečba. Akútne a chronické stresové situácie môžu viesť k dočasným hormonálnym poruchám vedúcim k neplodnosti. Nesmieme zabúdať na škodlivé pracovné podmienky a faktory životného prostredia (ionizujúce žiarenie, prácu v podmienkach hypertermie, v podnikoch chemického priemyslu).

dlaň

Chronické zápalové ochorenia mužského reprodukčného systému môžu byť tiež pripísané urologickým príčinám mužskej neplodnosti . Podľa najnovších štúdií chronickej prostatitídy (zápal prostaty, ktorý sa vyskytuje u 40-60% dospelých mužov) má negatívny vplyv na kvalitu spermií a môže byť jednou z príčin neplodnosti. Závažné problémy sú tiež spôsobené prítomnosťou arteriálnej hypertenzie, obezity, diabetes mellitus a porúch metabolizmu lipidov u mužov. Zvýšenie počtu neplodných mužov je tiež spojené s nárastom počtu ľudí s pohlavne prenosnými chorobami. A to je priamy výsledok promiskuity, ktorá je veľmi častá u ľudí stredného veku, u mladých ľudí a dokonca u mladistvých.

mužský hormon

Čo môžete urobiť?
Je potrebné vylúčiť všetky škodlivé faktory (alkohol, používanie rôznych liekov), chronické a akútne stresové situácie. Správna výživa, udržiavanie normálnej hmotnosti, dostatočná fyzická aktivita (ale nie nadmerná!) je tiež veľmi dôležitá. Musíte dodržiavať všetky pokyny lekára. Pamätajte, že liečba neplodnosti je dlhý proces. Našťastie moderná medicína vie mnohé metódy na vyriešenie tohto problému. V prípade potreby lekár stimuluje spermatogenézu.
Nezabudnite, že je to potrebné pravidelne konzultovať s lekárom a podstúpiť preventívne vyšetrenia (klinické vyšetrenie). Včasná diagnostika a liečba vás ušetrí z mnohých problémov v budúcnosti. Ak máte podozrenie na sexuálne prenosnú infekciu alebo prostatitídu, mali by ste okamžite kontaktovať lekára a podstúpiť úplný priebeh liečby až do úplného vyliečenia.