Auto

PIR panely

Pri zatepľovaní domu či inej stavby by ste mali dbať na výber toho správneho zatepľovacieho materiálu. V dnešnej dobe nájdeme na našom trhu obrovské množstvo materiálov najrôznejších typov. Líšia sa hlavne materiálom, z ktorého sú vyrobené a taktiež aj svojimi vlastnosťami.

tepelnoizolačný materiál

Medzi jeden zo zatepľovacích materiálov, ktorý poznáme, patria aj takzvané PIR panely. PIR je skratka pre polyuretánovú penu. Tento typ izolačného materiálu sa vyznačuje najvyšším tepelným odporom, ktorý je dosiahnutý aj pri minimálnej hrúbke materiálu. Táto pena sa vyrába vo forme dosiek, ktoré sú dostupné pre použitie na zateplenie stavieb rôznych konštrukcií. Tieto panely majú povrchovú úpravu vďaka vrstve plastu či plechu. Charakteristickou vlastnosťou tohto zatepľovacieho materiálu je zvýšená odolnosť voči ohňu a teplu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti sa s nimi ľahko manipuluje. Vyznačujú sa taktiež aj nízkou nasiakavosťou a vyššou pevnosťou v tlaku. Netreba taktiež zabudnúť ani na neželaných návštevníkov. PIR panely sú odolné voči škodcom, takže sa nemusíte báť takéhoto typu poškodenia. Čo je ďalšou dobrou vlastnosťou, ktorá charakterizuje PIR dosky či panely, je šetrnosť a priateľskosť k životnému prostrediu.

zatepľovanie stavby

PIR dosky a panely sú typom izolačného materiálu, ktorý je vhodný na zateplenie sendvičových konštrukcií, šikmých a rovných striech či podláh a stropov. Je taktiež vhodný aj ako riešenie pri zatepľovaní drevostavieb, úsporných domov, ktoré sú energeticky úsporné, či pri zatepľovaní nízkoenergetických domov.

PIR panely sa vyrábajú v rôznych hrúbkach podľa miesta ich aplikácie. Ak zvažujete použitie tohto izolačného materiálu pri zatepľovaní vašej stavby, neváhajte sa na nás obrátiť. U nás vo firme Taloa vám radi poradíme a spoločne vyberieme ten správny zatepľovací materiál vhodný pre vašu stavbu.