Auto

Sklenené interiérové vybavenie domácnosti či podniku

Nielen v komerčných priestoroch alebo kanceláriách, ale už aj v interiéroch moderných domácností začína byť viditeľný trend v podobe sklenených prvkov. Možno nás tak dnes už neprekvapí, ak v týchto interiéroch zbadáme elegantný stôl zo skla alebo sklenené zábradlie na schodoch. Tieto a ešte iné dnes tak trendové prvky sú znakom modernosti, elegancie a estetického vybavenia priestoru, no v prípade skla ešte stále vidíme jeden veľký mínus. Ten sa však dá zaručene vyvrátiť.

skleněné dveře

Celosklenený dizajn sme si zvykli automaticky považovať za labilný, respektíve ľahko rozbiteľný. V prípade celosklenených dverí, sklenených deliacich stien, atď. je však ich výroba typická používaním kaleneného tvrdeného skla, inak povedané bezpečnostného skla, ktoré je oproti bežnému sklu až niekoľkonásobobne odolnejšie voči nárazom. V prípade, že by k rozbitiu predsalen prišlo, sklo sa rozsype na zaoblené časti malých rozmerov a nehrozí tak žiadne nebezpečenstvo. No ich rozbitie je pri bežnom využívaní prakticky nepravdepodobné. Sú tak doporučeným a bezpečným prvkom do každého interiéru.

Efektívny vizuálny efekt dosiahneme napríklad v prípade, ak vymeníme staré dvere za tie nové s celoskleneným prevedením. A priam dokonalý efekt hlavne vtedy, ak zvolíme sklenené dvere na mieru. Trendové celosklenené prevedenie dverí pôsobí esteticky, originálne a štýlovo už na prvý pohľad, no výrazným spôsobom spôsobom obohatí aj okolie, no pritom s dávkou jednoduchosti a prispôsobenia sa prakticky každému štýlu interiéru. No sú tu ešte ďalšie vizuálne vlastnosti, ktoré zbadáme a oceníme až pri umiestnení týchto dverí.

dveře skleněné

Sklenený materiál má silnú tendenciu prepúšťať do interiérov svetlo a šíriť ho miestnosťami ďalej. Takisto dokáže opticky zväčšovať priestory a ponúknuť tak vlastnosti, ktoré sú špecifické práve pre sklo.
Voľba celosklenených dverí sa tak postará o skutočne bohatý vizuálny efekt domácnosti či podniku.