Nezaradené

AKO SI NEPOKAZIŤ DOVOLENKU


Pláž alebo pamiatky?
Otázkou je, či by ste chceli na dovolenke len tak leňošiť alebo ju aktívne prežiť. Ak cítite, že ste za posledné obdobie prežili veľmi veľa stresu a potrebujete len tak lenivo ležať na pláži a chytať bronz, urobte to! Ak ste v práci stále za počítačom a rozhodli ste sa na dovolenke konečne rozchodiť svoje nohy, prežiť nejaké dobrodružstvo a rozšíriť si obzor vo forme výletov a návštevy múzeí, neváhajte.


mapa

Keď on chce A a ona B
Veľmi často sa stáva, že sa naše predstavy trávenia dovolenky nezhodujú s predstavami našich partnerov. Čo robiť v takom prípade? Tu pomôže jedine kompromis. Jeden deň leňošenie na pláži, ďalší deň výlet to mesta a obzeranie si pamiatok a takto ďalej na striedačku. Nie je totiž nič horšie, keď sa jeden z partnerov úplne prispôsobí a zabudne na svoje potreby a predstavy. Potom to môže dopadnúť tak, že ten, čo si potreboval oddýchnuť a vypnúť sa vráti do práce ešte viac vyčerpaný a ten, čo plánoval nabrať novú inšpiráciu vo forme rôznych dovolenkových aktivít, príde do práce mrzutý a unudený.

auto

Nepodceňujte význam recenzií
Podľa čoho si vybrať hotel alebo destináciu ? Či sa rozhodnete ísť na vlastnú päsť alebo cez cestovnú kanceláriu, rozhodnete urobíte dobre, ak si dopredu preveríte recenzie hotelov a služieb. Budete mať väčšiu istotu, že na Vašu vytúženú dovolenku budete ešte dlhé roky spomínať v dobrom. V opačnom prípade, keď nad negatívnou recenziou iba mávnete rukou so slovami, že Vám sa také niečo nemôže stať, tak vedzte, že veru môže.

město

Ak idete autom, dobrá príprava je nevyhnutná
·         Zaobstarajte si potrebnú mapu miesta a okolia Vašej destinácie. Navigácia má občas takú jednu vlastnosť, že mrzne alebo nespolupracuje, keď to vy najviac potrebujete. Preto sa vtedy najviac hodia papierové mapy.
·         Udržujte si potrebnú zásobu benzínu vo Vašom aute. Môže sa Vám totiž ľahko stať, že budete blúdiť v toskánskych viniciach bez mapy s takmer prázdnou nádržou a dúfať, že niekde natrafíte na pumpu. Zabudnite!
·         Vždy majte v aute potrebnú zásobu vody alebo jedla. Je dosť pravdepodobné, že Vás na diaľniciach zastihnú dlhé kolóny áut a najmä počas leta by to mohol byť dosť vážny problém.