Nezaradené

Ako zabrániť tomu, aby sa z nás nestali zanedbaní ujkovia s veľkým pupkom

Chlapi, možno si myslíte, že udržovať si postavu a lepšiu kondíciu je skôr ženská téma, ale povedzme si rovno, mnohí z nás by túžili nezostárnuť do podoby, kedy sa z mladého Adonisa stane pupkatý a zanedbaný strýco.

fitnes

• Čas síce nezastavíme, ale môžeme ho ovplyvniť tak, aby sme túto premenu dokázali eliminovať. Nečakajte akýsi dokonalý, presný a zaručený postup ako sa stať top modelom, spomenieme si určitú pomôcku, aká by nám mala zaručiť, že len tak skoro nezmeníme náš dnešný, relatívne fit pôsobiaci imidž k tej vyššie opísanej podobe. Tá pomôcka sa volá time managment, respektíve usporiadanie svojho času tak, aby sme dokázali dbať i na výzor našej postavy, aby sme sa zbytočne neguľatili, pretože nemusíme.

muž

Ja viem, človek je nonstop unavený a navyše má málo času. Peniaze za akési prípravky predsa správny chlap utrácať nebude takisto. Ale úprimne, kúsok voľného času sa nájde a občas z nás hovorí i lenivosť. Time managment je systémom, v ktorom nemusíme meniť naše plány, presne naopak.

posilování

Zvykneme si na všetko, správne veci budeme robiť v správny čas. Určite sa nájde chvíľa, v ktorej miesto toho, aby sme ju preležali dlho na gauči a jedli čipsy, môžeme radšej využiť cvičením. Nakoniec sa budeme cítiť jedine lepšie a uvidíte, nájde sa i čas na zaslúžený odpočinok pri TV. Dôležité je vytvoriť si systém, zorganizovať si svoj čas. Ten je iba na vás a stane sa vašim príjemým zvykom. V určitú dobu, kedy už nemáme povinnosť a prácu, vsuňme do nášho života i určitú vymedzenú dobu týkajúcu sa cvičenia, snažme sa spraviť si z toho zaužívaný zvyk. Skúsme si stanoviť i určitú ľubovoľnú zaujímavú trasu, ktorá sa cvičenia bude týkať. Spríjemnime si to. No ak budeme cítiť lenivosť a tento náš zvyk budeme chcieť ukončiť, vtedy nastane chvíľa, aby sme sa premohli a náš zvyk vykonali. V našom vedomí budeme donútení nevybočiť z tohto nášho fungujúceho systému.