Nezaradené

Kúpele na Slovensku

Aj vy ste už rozmýšľali nadtýmto druhom odpočinku a oddychu od dnešnej uponáhľanej doby?

Slovensko má niekoľko krásnych rektreačných kúpeľných miest, stačí si len vybrať to správne pre vás. Už dlho neplatí, že kúpele navštevujú len ľudia, ktorý trpia ochoreniami. Kúpele slúža aj ako prevencia a wellness pobyt aj pre mladých ľudí. V dešej dobre každý z ás potrebuje ejaký oddych reset od všetkých tých povinností v práci,  doma. Neviete kam na dovolenku? Navštívte kúpele. Alebo vyskúšajte kratší víkendový pobyt. Tak isto ako aj krásy romatický pobyt pre dvoch spojeý s príjemým oddychom bazéom sauou a masážou určite odceí aj vaša polovička.

 wellness a masáž

Ak ale už ide o liečbu nejakého kokréteho ochoreia, vtedy lekári odporúčajú minimále 21 dňový pobyt v kúpeloch podľa závažnosti ochorenia. Vtedy na odporúčeie lekára liečebý pobyt prepláca zdravotá poistovňa. Niektoré kúpele sú zameraé špeciále a liečeie určitých druhov ochorení. Iné sa špecializujú na všeobecný welless a rekreačný pobyt ľudí hlave aj ako preveciu pred rôznymi ochoreniami. Sú to takzvané relaxačo – regeneračé pobyty.

Najčastejšie sa kúpele v poslednej dobe zameriavajú na ochorenia ako sú liečba obezity, astmy ci rôze alergie a ekzémy.

 ručníky a květina

Sú rôzne cenové kategórie ktoré si paciet hradí sám alebo poistoňa. Je to rozdelené do skupín A a B.

V skupine A hradí takmer všetko pacietova poistivňa a paciet platí le malú sumu za ubytovaie čo je okolo 2 eura a deň. V skupie B prepláca poisťovňa len liečebé procdúri a paciet si ubytovaie a stravu platí sám.

 

Liečebé procedúri a regeeráciu teľa paciet pocíti už počas prvých dní procedúr. Tak isto aj zdravý paciet, ktorý prišiel zregeerovať svoje telo pocíti úľavu a uvoleie už po iekoľkých dňoch.

 květinová lázeň

V niektorých prípadoch ako je napríklad fajčenie, tehotenstvo alebo trpíte infekčnými chorobami, vtedy môže poisťovňa váš liečebný pobyt zamietnuť preplatiť.