Nezaradené

Podvodné bankomaty

          ·           Pokiaľ vyberáte peniaze z bankomatu v zahraničí , môže Vás to stáť o niečo viac ako ste čakali. Prečo je to tak ? Cenník na výber z bankomatu je na Slovensku a v zahraničí je iný. Zatiaľ čo u nás na Slovensku vyberáte za pár  eur v zahraničí Vás to môže stáť aj niekoľko desiatok eur pri každom výbere.
 
            ·           Práve preto je dobre aby ste nevyberali z bankomatu  ktoré nepoznáte , a vyberali tie ktoré máme aj na Slovensku teda takzvané Visa Bankomaty . Pokiaľ máte možnosť plate hotovosti alebo kartou. Ak platíte kartou za platbu neplatíte a zaplatíme len to čo ste si kúpili.

bankomat
 
          ·           Limity na platby si nastavte na rozumnú hodnotu. Výrazne tak obmedzíte riziko zneužitia karty. Na väčšie platby si buď jednorazovo zvýšte limit alebo používajte kartu, ktorou bežne neplatíte a plaťte ňou iba u dôveryhodných obchodníkov. Ak už vyberáte z bankomatu, snažte sa nájsť bankomat z bankovej skupiny vašej banky. Ak taký nájdete, väčšina bánk poskytuje takýto výber bez poplatku.
 
            ·           Pred cestou do zahraničia si overte výšku poplatkov za výber hotovosti v sadzobníku poplatkov vašej banky. Niektoré banky poskytujú výbery zadarmo, iné si účtujú fixný poplatok až 5 Eur plus percento z transakcie. Radšej bude na toto pripravený , aby sa nestalo že Vám neostane ani na cestu domou , a hotovosť si stále overujte pomocou aplikácie Vašej banky , prípadne interbankingu ak máte v blízkosti internet.

pin
 
          ·           Ak vyberáte peniaze priamo v banke , nezabudujte že musíte platiť poplatky aj tam. Cenník za výber na pobočke sa môže veľmi líšiť preto si vyberajte peniaze doma , a len ich premeňte do meny krajní do ktorej cestujete .
 
                 ·           Posledná rada na koniec , a to že majte vždy svoje peniaze na bezpečnom mieste. Môže sa stať že budete obetou krádeže , čo sa v niektorých krajinách stáva pomerne často . Pokiaľ môžete noste svoje peniaze na bezpečnom mieste.