Auto

Strihanie a skracovanie LED pásikov

O svetlách LED ste už stopercentne počuli veľakrát. Disponujú veľkým množstvom pozitívnych vlastností a výhod. Okrem toho, že sú šetrné k prírode a neobsahujú nebezpečné toxíny sú aj cenovo výhodnejšie. Je to tak preto, lebo majú omnoho dlhšiu životnosť ako klasické žiarovky a teda investícia do LED sa vám rýchlo vráti späť. Dnes sa však zameriame špeciálne na LED pásiky, ktoré sa stali obrovským trendom najmä v posledných rokoch.

Led pásiky si môžete nalepiť na hocijaké miesto a zaručí vám v izbe jedinečnú atmosféru. Najpopulárnejšie sú práve RGB pásiky, kde si môžete meniť farby podľa vás. Znamená to, že jeden deň môžete mať v izbe červené svetlo, na druhý deň zasa bielu a to všetko používaním jediného led pásika.

pctdetail.960-533.1

Vlastníte aj vy jeden z takýchto pásikov, no potrebujete ho skrátiť? Práve dnes vám o strihaní a skracovaní LED pásikov https://www.ledprodukt.sk/45-strihanie-a-skracovanie-led-pasikov/ povieme viac. Ide o pomerne jednoduchý proces, no treba byť pri ňom opatrní, ak nechcete zničiť celý pásik. Veď predsa, nie nadarmo sa hovorí: „Dvakrát meraj a raz rež.“ Nakoľko existuje viacero typov led pásikov, pre každý jeden existuje aj niekoľko schém, kde je podrobne vysvetlené v akej vzdialenosti treba odstrihnúť daný pásik. Záleží, či ide o jednofarebný led pás, RGB led pás alebo RGB-W led pás. Každá z týchto kategórií obsahuje viacero pásikov s napätím buď 12V alebo 24V. Taktiež záleží aj od rozmiestenia žiaroviek, v respektíve ako nahusto sú rozostúpené medzi sebou.

viacfarebny-rgb-led-pasik-16-farieb-5m-300led-ip65-5050-2475

Ak aj vy potrebujete skrátiť led pásik pomocou strihania alebo odrezania, musíte si podrobne naštudovať spomenuté schémy, podľa parametrov si nájsť svoj led pásik a následne odmerať vzdialenosť v ktorej treba pásik odstrihnúť. Síce to vyzerá ako náročný proces, no opak je pravdou. Rozhodne to zvládnete bez poškodenia ak budete presný a správne si pozriete požadovanú vzdialenosť.