Nezaradené

Znaky, že vás pes príliš veľa cvičí


Obnosené a odtrhnuté vankúšiky na labkách
Pre niektorých psov je hra dôležitejšia ako bolestivé nohy. Niektorí psi budú bežať až kým sa ich vankúšiky na nohách nezničia a potom budú bežať ešte viac.
Poranenia podložky môžu byť extrémne bolestivé. Je to ako „chôdza na prasknutom pľuzgieri na spodku nohy.“ Psy sa nemôžu pohybovať bez toho aby dopadali na tieto zranenia, čo spôsobuje, že všetci chodia vo veľkých bolestiach.
Pozrite sa na spodok labiek vášho psa. Prepracované vankúšiky môžu mať škrabance s viditeľnými chlopňami kože, môžu sa javiť ako červené, opotrebované alebo tenšie ako normálne. Ak sú infikované, môže sa objaviť opuch alebo hnis.

retrívr

Boľavé svaly
Svalová bolesť a stuhnutosť je ďalším znakom, že váš pes môže mať príliš veľa cvičenia. To sa zvyčajne prejaví po tom, čo pes po zbytočnom cvičení odpočíva. Keď je pes pripravený vstať, majiteľ si môže všimnúť boj. Pes môže odmietnuť chodiť hore alebo dole po schodoch, môže odmietnuť ďalšie jedlo, pretože ho to bolí a nemôže sa dostať k podlahe ku jedlu. Dokonca môže stonať, keď sa najskôr pohybuje.

V najhoršom prípade pes môže vyvinúť námahovú rhabdomyolýzu, stav, pri ktorom sa svalové tkanivo rozpadne. Keď zomrie sval, spôsobuje neznesiteľnú a všeobecnú bolesť. Rozbité svaly môžu následne viesť k poškodeniu alebo zlyhaniu obličiek.

Môžete pomôcť znížiť bolestivosť a stuhnutosť (a ďalšie zranenia) odhlásením sa na syndróm víkendového bojovníka. Mnoho majiteľov pracuje celý týždeň a snaží sa napchať týždeň cvičenia do dvoch dní voľna. To nie je dobré pre psa, pretože zvyčajne nie sú riadne pripravení, ale budú sa tlačiť cez varovanie svalov a bolesti kĺbov a únavu pre krátky čas hry so svojimi pánmi.

yorkshire

Niektorí psi majú takú silnú snahu pracovať a hrať a, že sa budú namáhať cez silnú únavu a potenciálne zranenie. Toto je skutočné nebezpečenstvo. Je na majiteľovi, aby nastavil hranice a obmedzil psa s vysokým pohonom, aby sa vyhlo zraneniam a vyčerpaniu spojeným s výkonom.